Новини  |  Публікації  |  Фото  |    |  
RSS  |  PDA Версія  |  Архiв  |  |  
4POST НОВИНИ Незалежне Iнтернет-видання
курс долара


У ПР визначилися, який курс долара закласти в бюджеті

У проекті Державного бюджету на 2013 курс долара закладено розміром 8,5 гривень.

Про це розповів на брифінгу лідер фракції Партії регіонів Олександр Єфремов, коментуючи основні макроекономічні показники державного кошторису.

«Долар закладений по 8,5 гривень, інфляція – 6%, ВВП – 3,6%», - сказав Єфремов.

Він також додав, що згідно з законом, зарплати та пенсії індексуватимуться «виходячи з інфляційних процесів».

У свою чергу спікер парламенту Володимир Литвин вже зараз спрогнозував, що «бюджет буде поганий», оскільки сформований нашвидкуруч.

«Апріорі можна стверджувати, що цей бюджет буде поганим, втім я не пам'ятаю, щоб був гарний бюджет. Тому за всієї складності бюджету необхідно усвідомити, що для людей вигідніше мати цей поганий соціальний бюджет, ніж втратити всі виплати (в разі індексації)», - сказав Литвин.

Українська правда
03 грудня 2012, 15:56

МВФ прогнозує суттєве зниження золотовалютних запасів НБУ

Експерти Міжнародного валютного фонду прогнозують зниження золотовалютних резервів Національно банку України до 24 мільярдів доларів до кінця поточного року.

Про це йдеться в звіті МВФ, який цитує УНІАН.

"Золотовалютні резерви, як очікується, впадуть до рівня 24 мільярдів доларів (40% короткострокового боргу) до кінця 2012 року. При цьому в 2013-2014 роках резерви також залишаться на низькому рівні (27% короткострокового боргу), що безумовно позначиться на оцінках упевненості інвесторів", - йдеться в звіті МВФ.

На думку експертів Фонду, негативним тенденціям сприятимуть як внутрішньоекономічні проблеми - зниження експортної виручки, ризики відпливу капіталів - так і об'єктивні зовнішні небезпеки.

При цьому дефіцит платіжного балансу наступного року, згідно зі звітом, може становити 5,5% ВВП, переважно через великий обсяг імпорту енергоносіїв, а середньорічний показник інфляції - 5%.

Обсяг зовнішнього й внутрішнього боргу становитиме, за розрахунками МВФ, - 65 і 35% ВВП відповідно.

Курс гривні, за словами експертів МВФ, на сьогоднішній день переоцінений у середньому на 8-13% і тому фонд пропонує знизити курс національної валюти до долара на 13% для досягнення бездефіцитного платіжного балансу.

Як відомо, золотовалютні резерви НБУ в жовтні скоротилися на 8,4% - до 26,812 мільярдів доларів, при цьому за січень-жовтень ц.р. резерви знизилися майже на 16%, або на 4,983 мільярдів доларів (з 31,795 мільярдів доларів). Цей обсяг експерти вже назвали критичним для економіки України.
30 листопада 2012, 11:16

У Нацбанку радять не зважати на прогнозований Кабміном курс валют

НБУ називає курс гривні до долара США, який використовується при розрахунку державного бюджету, технічним показником і рекомендує не використовувати його у процесі бізнес-планування.

Як передає кореспондент УНІАН, про це заявив заступник директора Департаменту грошово-кредитної політики Нацбанку Олександр Арсенюк у четвер під час круглого столу.

В останні дні у ЗМІ з'явилася інформація про те, що проект держбюджету на 2013 рік буде розрахований, виходячи з курсу гривні на рівні 8,5 грн/дол.

«Це не прогноз, це просто технічний показник для розрахунку статей проекту державного бюджету..., - сказав Арсенюк. - Беруть такий показник, який більш-менш відповідає поточним тенденціям, який більш-менш може відображати ситуацію, яка може бути з доходами і витратами за відповідними статтями державного бюджету».

Представник НБУ також рекомендував «на цю цифру не звертати уваги при ухваленні якихось власних інвестиційних рішень, рішень щодо заощаджень, або в будь-якій іншій сфері».

Голова Ради Національного банку України Ігор Прасолов відзначив важливість цього показника при бюджетному плануванні, проте звернув увагу на надмірний інтерес населення до перспективи курсу національної валюти, при цьому інші чинники, які впливають і характеризують економічну ситуацію (врожай, дефіцит держбюджету тощо), не беруться до уваги.

«У нас сьогодні всі орієнтуються, яким буде курс валюти наступного року.., - сказав Прасолов. - А те, що наш народ так сильно звертає увагу на валютний ринок, - це . психологія, сила звички. Тому Національний банк сьогодні намагається проводити політику на зниження доларизації економіки і починає робити у цьому практичні кроки...».

У свою чергу радник голови правління «Альфа-Банку» Роман Шпек відзначив важливість для бізнесу наявності реалістичних макроекономічних прогнозів, зокрема, і прогнозу щодо курсу національної валюти, для планування своєї діяльності.

«Він (курс – ред.) цікавить усіх, тому що така структура економіки і така якість економіки, і ціни прив'язані...», - сказав Шпек.
29 листопада 2012, 15:57

В Порошенка радять Азарову закласти в бюджет курс гривні по 8,5 за долар

Міністерство економічного розвитку і торгівлі пропонує Кабінету міністрів затвердити прогноз економічного і соціального розвитку України на 2013 рік.

Відповідний проект прогнозу, необхідний для підготовки оновленого проекту бюджету на наступний рік, поданий Мінекономіки на розгляд уряду, мається на розпорядження ZN.UA.

До затвердження Кабміном також додаються і основні макропоказники економічного та соціального розвитку на 2014 і 2015 роки.

У 2013 році Мінекономіки прогнозує "незначну коригувальну девальвацію", в результаті чого середньорічний обмінний курс гривні до долара США становитиме 8,5 грн/дол.

Одночасно передбачається поступове підвищення гнучкості курсу національної валюти.
Прогнозні макропоказники економічного і соціального розвитку України в майбутньому році (оптимістичний сценарій) складуть: номінальний ВВП - 1 трлн 590,5 млрд грн, зростання реального ВВП - на 3,5%, споживча інфляція - 5,9%, індекс цін виробників - 7%, рівень безробіття - 7,4-7,7% (за методологією МОП). Номінальна зарплата в 2013 році має збільшитися на 3%, до 3360 грн.

За песимістичним сценарієм уряд очікує зростання ВВП в 2013 році на 2,5%, обсяг номінального ВВП - 1 трлн 575,9 млрд грн. Споживча інфляція прогнозується на рівні 7,4%, індекс цін виробників - 6,3%. Зростання номінальної зарплати - на 2,2%, до 3345 грн. Безробіття - також 7,4-7,7%.

Що стосується прогнозу на 2014-2015 роки, то оптимістичний сценарій передбачає зростання ВВП в середньому на рівні 5% за вказаний період, песимістичний - 4%.

Крім того, Мінекономіки пропонує закладати в бюджет сальдо торговельного балансу "мінус" - $10,770 млн (товарами - мінус $ 16,9 млрд, послугами - плюс $ 6,1 млрд).

Відчутного поліпшення в його формуванні не відбудеться, резюмують у відомстві.
Зростання експорту прискориться до 6,3%, до 97,112 млрд, а імпорт зросте на 2,9%, до 107,882 млрд.

Песимістичний сценарій передбачає зростання експорту тільки на 2,3% (до 93,458 млрд грн), а імпорту - на 1,7% (до 106,625 млрд). У такому випадку "мінус" у зовнішній торгівлі збільшиться до - $13,167 млн.

Як відомо, в понеділок був опублікований консенсус-прогноз, підготовлений експертами для Міністерства економічного розвитку і торгівлі, згідно з яким максимальний прогноз курсу гривні до долара складе в 2013 році 9,5 гривень за долар.

Раніше 12 вересня Кабінет міністрів затвердив проект держбюджету-2013 з прогнозом зростання реального ВВП на рівні 4,5% і номінального ВВП обсягом 1,688 трлн грн, інфляцією 5,9% і рівнем безробіття - 7%.
28 листопада 2012, 11:59

У міністерстві Порошенка припускають доллар по 9,5

Максимальний прогноз курсу гривні до долара становитиме в 2013 році 9,5 гривень за долар.

Про це йдеться в консенсус-прогнозі, підготовленому експертами і опублікованому на сайті Міністерства економічного розвитку та торгівлі, передає УНІАН.

Середній курс гривні до долара становитиме в 2012 році 8,08 грн/дол (при максимальному прогнозному значенні 8,41 грн/дол), а у 2013 році - 8,55 грн/дол (максимальний прогноз - 9,5 грн/дол).

Згідно із прогнозом, зростання реального ВВП України в 2012 році становитиме не більше 1%, а в 2013 році зростання ВВП становитиме 2,9%.

Прогноз показника середньої зарплати в Україні в 2012 році становив 3,040 тисяч гривень, а в 2013 році - 3,384 тисяч гривень.

Індекс споживчих цін в 2012 році становитиме в середньому 2,3%, в 2013 році - в середньому 6,9%.

Прогноз припливу інвестицій в 2012 році становитиме 5,993 мільярдів доларів, у 2013 році - 6,334 мільярдів доларів.

Негативне сальдо платіжного балансу в 2012 році, згідно із консенсус-прогнозом, становитиме 12,085 мільярдів доларів, а в 2013 році - 11,483 мільярдів доларів (6,3% ВВП) при прогнозному обсязі експорту в 97,584 мільярдів доларів, імпорту - в 109,96 мільярдів доларів.

Нагадаємо, у серпні консенсус-прогноз встановлював зростання реального валового внутрішнього продукту (ВВП) країни в 2012 році на рівні 2,3% замість 3,2% прогнозованих у квітні 2012 року.
27 листопада 2012, 10:44

«Покращення» від Кабміну почалося із відключення газу та затримки зарплат

За час правління нинішньої влади українці потерпають від відключень газу, води, підвищення цін та мільйонної заборгованості з виплати заробітної платні.

Про це пише «Український тиждень».

Одразу після виборів «покращення» життя відчули мешканці Житомира, де міськрада для економії коштів призупинила гаряче водопостачання мешканцям міста.

Через борги відключення води після виборів сталося у Генічеську (Херсонська обл.).

Без опалення і гарячої води через відключення газу 16 із 19 котелень міста, після виборів залишилися мешканці Борисполя. Керівництво міста заявляє, що боргів перед газовиками немає, значить, відключення незаконне.

Через обмеження поставок природного газу відключили газ також у Вишгороді Київської області.

За вказівкою уряду частково припинялося газопостачання в Тернополі. У жовтні мер Тернополя звинуватив центральну владу у намаганні зірвати опалювальний сезон в містах Західної України і влаштувати «холодомор».

На початку жовтня у Житомирі оголосили голодування працівники державного підприємства «Науково-дослідний інститут радіосистем». Держава заборгувала співробітникам інституту понад 2,5 млн грн.

Станом на 1 серпня розмір невиплачених зарплат збільшився на 2,5% порівняно із 1 липня до 968,040 мільйонів гривень. Разом з тим, за даними Держстату, реальна заробітна плата в Україні із червня по вересень повільно скоротися.

У жовтні прем’єр Азаров запевняв, що після виборів тарифи на комунальні послуги і ціни на продукти не зростуть, а гривня не обвалиться.

Проте одразу після виборів зріс курс долара. А Нацбанк, який ще у вересні запевняв, що не бачить підстав ні для девальвації, ні для ревальвації гривні, заявив про неминучість поступового підвищення гнучкості курсу національної валюти.

Крім того, одразу після виборів у столиці підвищилися ціни на хліб. Київська влада і Антимонопольний комітет заявили, що не бачать підстав для збільшення ціни. Напередодні «Київхліб» повідомив про зниження ціни на хліб.

Також у вересні уряд дозволив нафтотрейдерам підняти ціни на бензин.

Як заявляють експерти, офіційні показники інфляції в Україні штучно занижують.

Прем’єр-міністр важко реагує на критику його діяльності. Він неодноразово скаржився на «недобросовісних політиків» і «заангажованих експертів». Він заявляв, що «нас з усіх боків довбають, а ми продовжуємо свою справу робити».

При цьому Азаров продовжує випромінювати «райдужний оптимізм» щодо майбутнього України: «Все у країні нормально, перспективи у нас непогані наступного року».
16 листопада 2012, 13:45

НБУ вийшов на міжбанк, щоб втрутитися в ситуацію з доларом

Нацбанк України вийшов на міжбанківський валютний ринок з купівлею долара по 7,9930 грн/дол і продажем - 8,05 грн/дол.

Про це повідомив ділер комерційного банку, передає УНІАН.

Він також повідомив, що на ринку спостерігається деяке перевищення попиту на валюту над пропозицією.

При цьому співрозмовник відзначив, що має місце "картинка притримування пропозиції".

Нагадаємо, 13 листопада торги доларом на міжбанківському валютному ринку завершилися котируваннями 8,288/8,325 грн/дол.

Як відомо, останній раз курс гривні до долара досягав позначки більш, ніж 8,21 грн/дол три роки тому.

Раніше експерти інвестбанку Goldman Sachs заявляли, що уряд України все ж таки зважиться на девальвацію гривні.
15 листопада 2012, 10:28

Хорошковський «з’їхав» з теми бюджету, а з приводу долара «перевів стрілки» на Арбузова

Віце-прем'єр Валерій Хорошковський відмовився коментувати ситуацію з курсом долару.

Про це повідомляє кореспондент "Української правди".

"Це питання до Нацбанку", - відповів він на запитання журналістів.

Хорошковський також відмовився відповідати на питання, коли буде внесений бюджет на 2013 рік до Верховної Ради.

"Якщо у Мінфіну будуть новини, вони вам повідомлять", - зазначив віце-прем'єр.
Нагадаємо, 13 листопада торги доларом на міжбанківському валютному ринку завершилися котируваннями 8,288/8,325 грн/дол.

Як відомо, останній раз курс гривні до долара досягав позначки більш, ніж 8,21 грн/дол три роки тому.

Раніше експерти інвестбанку Goldman Sachs заявляли, що уряд України все ж таки зважиться на девальвацію гривні.
14 листопада 2012, 13:23

Долар на міжбанку взяв планку у 8,32 грн


13 листопада торги доларом на міжбанківському валютному ринку завершилися котируваннями 8,288/8,325 грн/дол.

За даними компанії «Інтербізнесконсалтинг», ринок євро закрився котируванням 10,5305/10,5815 грн/євро, торги рублем - 0,2603/0,2608 грн/руб.

Нагадаємо, торги доларом на міжбанківському валютному ринку відкрилися котируваннями 8,24/8,265 грн/дол, ринок євро відкрився котируваннями 10,4435/10,4765 грн/євро, торги рублем – 0,2594/0,2599 грн/руб.

Як відомо, останній раз курс гривні до долара досягав позначки більш, ніж 8,21 грн/дол три роки тому.

Як повідомлялося, 4 вересня на валютному міжбанку до середини сесії торги фактично зупинилися, так як були відсутні пропозиції щодо продажу валюти, а виставлені виключно заявки на її купівлю.

Тоді долар досяг позначки 8,2 гривні.

Українська правда
13 листопада 2012, 17:08

123456789...76
НА ЦIЙ СТОРIНЦI
ОСТАННІ ПУБЛІКАЦІЇ
НОВИНИ ПАРТНЕРIВ
Загрузка...
НОВИНИ ПАРТНЕРIВ
Загрузка...

Загрузка...
...


E-mail редакції: for4post@gmail.com
© 2007-2012, 4post.com.ua
Передрук матеріалів тільки за умови посилання на 4post.com.ua. Передрук, копіювання чи відтворення в будь-якому вигляді інформації, що містить посилання на агентство УНІАН, заборонено.
weblog.com.ua