Новини  |  Публікації  |  Фото  |    |  
RSS  |  PDA Версія  |  Архiв  |  |  
4POST НОВИНИ Незалежне Iнтернет-видання

Курченко продав Одеський НПЗ Росії

03 березня 2014, 17:38

Написати коментар 0      Версія для друку 

Державна компанія "Роснафта" обговорює купівлю Одеського НПЗ, що належить групі СЄПЕК Сергія Курченка.

Про це пише "Комерсант-Україна".

Як пише видання, "Роснафта" купує у ВТБ Одеський НПЗ.

За їх даними, домовленості були досягнуті минулого тижня. Досі завод належав групі СЄПЕК (Східно-Європейська паливно-енергетична компанія) Сергія Курченка, якого вважали близьким до сім'ї колишнього президента Віктора Януковича.

Курченко, змушений залишити Україну в лютому після зміни влади в Києві, за словами співрозмовників, зрозумів, що не зможе погасити отриманий у ВТБ на покупку НПЗ кредит, і передав актив банку, попередньо домовившись з "Роснафтою".
Операцію з ВТБ російська держкомпанія розраховує закрити найближчим часом, стверджують співрозмовники.

В "Роснєфті" і ВТБ від коментарів відмовилися.

Одеський НПЗ зупинений 25 лютого, майже весь топ-менеджмент розпущений, на підприємстві розпочато перевірку за підозрою в контрабанді нафтопродуктів.

Джерела кажуть, що московський офіс СЄПЕК поки функціонує, але співробітники вже шукають нову роботу. Сам Курченко, розповідають співрозмовники, покинувши Україну, намагався залишитися в Білорусії, але місцева влада відмовили йому.
З минулого тижня, кажуть джерела, бізнесмен знаходиться в Москві, намагаючись врегулювати відносини з російськими партнерами.

СЄПЕК повинна за танкерні поставки нафти "Лукойлу" і "Роснафти" (останній - більше 150 млн доларів), говорять співрозмовники.

Вони стверджують, що Курченко зустрічався з главою "Роснафти" Ігорем Сечіним минулого тижня, домовившись про перехід Одеського НПЗ під контроль держкомпанії, - операція буде зарахована як погашення боргу.

Джерела називають операцію в першу чергу політичною. Дійсно, досі російські нафтовики не горіли бажанням розвивати бізнес в Україні, а скоріше навпаки, прагнули позбутися місцевих активів. Той же Одеський НПЗ потужністю 2,8 млн тонн СЄПЕК купила у "Лукойлу" в березні 2013 року.

Для російської компанії бізнес став нерентабельним, коли "Укртранснафта" перестала прокачувати нафту за маршрутом Лисичанськ-Кременчук. Сума угоди не розкривалася, джерела оцінювали її на рівні 250 млн доларів.

Профінансував покупку ВТБ, видавши 370 млн доларів Swisspro Capital Ltd, НПЗ став забезпеченням (юридично покупцем виступила кіпрська Empson Ltd, що входить до СЄПЕК).

"Роснефть" не тільки не цікавилася Одеським НПЗ, коли його продавав "Лукойл", але і збиралася залучити СЄПЕК в партнери з розвитку власного активу в Україні - дістався держкомпанії разом з ТНК-ВР Лисичанський НПЗ.

Українська правда

Переглянути всі 0      Написати коментар
ОСТАННІ В РОЗДІЛІ
ФОТОРЕПОРТАЖІ
ВАЖЛИВО
Ярош зібрався в президенти - 12:48

Держдума відмовилася приймати Крим до складу РФ до референдуму
- 12:16
Прикордонники кажуть, що в Криму 30 тисяч російських військових - 12:00
Росіяни затопили в Криму свій корабель, щоб заблокувати українські - 12:51
Маріонеткова Рада Криму призначила референдум про входження в РФ на 16 березня - 12:49
Окупанти Криму посилили блокування українських частин і риють окопи - 12:46
У Криму невідмомі викрали українського генерала - 18:00
Пашинського призначили тимчасовим головою АП - 14:15
ОБГОВОРЕННЯ
ПО ТЕМІ

ПОПУЛЯРНІ
ОСТАННІ ПУБЛІКАЦІЇ

E-mail редакції:
© 2007-2012, 4post.com.ua
Передрук матеріалів тільки за умови посилання на 4post.com.ua. Передрук, копіювання чи відтворення в будь-якому вигляді інформації, що містить посилання на агентство УНІАН, заборонено. медмагазин ortop.ua - ваш надежный помощник в заботе о здоровье. В нашем ассортименте представлена самая современная и эффективная медтехника. От товары для реабилитации до специализированных средств для пожилых людей. Имеется большой ассортимент ортопедическая обувь и ортопедические стельки высочайшего качества, а также иные ортопедические товары на все случаи жизни.