Новини  |  Публікації  |  Фото  |    |  
RSS  |  PDA Версія  |  Архiв  |  |  
4POST НОВИНИ Незалежне Iнтернет-видання

Жити далі18 грудня 2008, 14:53
Тарас ПРОХАСЬКО


Написати коментар 4
Версія для друку 

Коли у настільному морському бої потрапляєш туди, де нема корабля, то не потрібно розпачувати – знати, що у певному місці його нема, так само важливо, як і вгадати, де той корабель…

Я знаю, що живу досить одноманітно. Знаю, що на одноманітних речах тримається все життя. Знаю, що був тільки випадковим глядачем у місці, в яке потрапив лише на один день, але того одного враження було досить , щоби не втриматися від якихось висновків. Зрештою, все було так, про що кажуть – нормально. І саме в цьому був закладений мирний жах одного з багатьох моїх незабутніх днів.

Малесеньке курортно-дачне містечко серед лісів на сході Німеччини. Все впорядковано, середина осені, пострижені газони і декоративні кущі біля гарненьких вілл і будиночків. Була неділя. Ніхто не їхав до більших міст на роботу. Ми опинилися там пізнім ранком. Вулиці були цілковито порожніми. Так само нікого не було видно ні на подвір’ях, ні на газонах, ні біля припаркованих автомобілів. Жодного руху на ганках, балконах і верандах. Жодного поруху фіранок, хоча б від протягу. Зачинені усі магазини. Ні сигарет, ні алкоголю. Навіть біля кірхи – цілковитий спокій. Мало того, що більшість мешканців атеїсти, їх ще й зовсім не цікавлять церемонії і ритуали. Всупереч фільмам і кольоровим фотографіям у журналах ніхто не бігав пружними ґрунтовими стежками лісопарку.

Дивитися на це кілька годин виявилося важче, ніж відбиватися від божевільних пропозицій циганів на нічній автостанції у Словаччині. Пригадувалися інтенсивні розповіді партійних агітаторів і пропагандистів середини вісімдесятих – мама і нейтронна бомба.

Десь о першій почали відкриватися ресторани і кафе (але не магазини з алкоголем і сигаретами), виявилося , що їх тут неправдоподібно багато. А ще через півгодини з будинків і воріт повиходили цілі родини, які мовчки йшли до якогось із ресторанів. Бракувало хлопчиків у матросках, морозива, наляпаного на парадний одяг і духового оркестру біля фонтану з джерельною водою. Все населення містечка якось розмістилося за відпрацьованими схемами довкола усіх столиків усіх закладів. Чужинцеві тут місця не було. Усі зацікавлено вивчали меню, щоби врешті замовити те, що завжди. Дорослі дозволили собі легенький аперитив. Через якийсь час нарешті з’явилася тема до балачок – подали тарелі з їжею, було про що поміркувати, було що обговорити. Ще одне пиво – і додому. Ресторани позакривалися, позачинялися фіртки перед будиночками.

Темні вікна кожної хатки освітлилися сяйвом кількох телевізорів (це добре, значить, кожен зі сім’ї має можливість у своїй кімнаті на своєму телевізорі дивитися те, що хоче він).

В єдиному малесенькому барі залишилося кілька містечкових невдах, з якими ніхто не хоче навіть вітатися. Вночі ми ще разом купалися у великому озері з місяцем. Була середина осені і минала неділя. Треба було якось жити далі і нажитися. Нажитися і жити далі.

andriy 27.01.2009, 13:00
мав "щастя" перечитати попередніх коментаторів.. ну, що ж. вочевидь, обмеженість людська безкінечна у деяких проявах. але не це тут найкраще.
приблизно з однаковим задоволенням читаю кожен текст Тараса і пані Галини Пагутяк. це ті, хто справді вміють розповісти.
тому цікаво, як погано має бути людині, аби вона писала коменти на по ділу, а заходила пообсирати? чи то ознака доброго здоров'я? - тоді це взагалі специфічна річ. і чому відгукуються тільки патолоґічні неадеквати??

а Тарасові дякую велике. цікаво пишете, насправді.
anasko 20.12.2008, 11:58
Да, конечно, однообразно и скучно. Но, лучше так, чем как у нас. А, впрочем, каждый вправе выбирать.
Если у нас полно "ВасЬ" и "Лили", то как у насможет быть иначе?!
Вася 18.12.2008, 21:36
А ти що, не знаєш, ці галіцуські провінціали, що андрухер, що цей хер, варто їм тільки потрапити на халяву у якесь нимецьке село, одразу ж починають надувати животики і піаритись... Ясно, у своєму зацофаному хвранківшку, що вони там бачать?.. А тут раптом німецьке село, та ще й на халяву...Вже й не смішно
Переглянути всі 4      Написати коментар

ПОПУЛЯРНІ
ОСТАННІ НОВИНИ
ПОГЛЯД
ФОТОРЕПОРТАЖІ
ОБГОВОРЕННЯ

E-mail редакції:
© 2007-2012, 4post.com.ua
Передрук матеріалів тільки за умови посилання на 4post.com.ua. Передрук, копіювання чи відтворення в будь-якому вигляді інформації, що містить посилання на агентство УНІАН, заборонено. медмагазин ortop.ua - ваш надежный помощник в заботе о здоровье. В нашем ассортименте представлена самая современная и эффективная медтехника. От товары для реабилитации до специализированных средств для пожилых людей. Имеется большой ассортимент ортопедическая обувь и ортопедические стельки высочайшего качества, а также иные ортопедические товары на все случаи жизни.