Новини  |  Публікації  |  Фото  |    |  
RSS  |  PDA Версія  |  Архiв  |  |  
4POST НОВИНИ Незалежне Iнтернет-видання

Amnesty International: влада України порушила право людей на мирний протест

23 грудня 2013, 16:23

Написати коментар 1      Версія для друку 

За останній місяць українська влада неодноразово порушувала право людей на мирні збори, що супроводжувалося застосуванням надмірної сили, залякуванням і тиском на учасників акцій та несправедливими судовими розглядами, заявила міжнародна неурядова організація Amnesty International.

У звіті «Євромайдан: порушення прав людини під час протестів в Україні» організація задокументувала численні випадки насильства, застосованого спецназом «Беркут» під час розгону демонстрацій на Євромайдані.

«Останні події стали лакмусовим папірцем для системи правоохоронних органів України. Ми побачили шокуюче нехтування правоохоронними органами правами людини і культуру жорстокості самих міліціонерів, які брали участь у масових зачистках мирних протестів», - сказала Тетяна Мазур, директор представництва Amnesty International в Україні.

Вона зазначила, що на відміну від затриманих, яких негайно судили і засуджували до штрафів, залишилися безкарними співробітники правоохоронних органів. «Це ті міліціонери, які будуть задіяні у подібних операціях у майбутньому», - сказала вона.

Amnesty International досліджувала ситуацію з дотриманням прав людини під час акцій протесту, які почалися 21 листопада, і опитала понад двадцять жертв, їхні сім'ї та адвокатів.

З часу початку протестів місцеві влади дев'яти міст в той чи інший час прагнули перешкодити проведенню демонстрацій в судовому порядку під приводами епідемії грипу, необхідності відновлення руху та встановлення новорічної ялинки. У столиці країни, Києві, міліціонери спецпідрозділу «Беркут» двічі проводили жорстокі зачистки, використовуючи надмірну силу.

«Рішення про обмеження на проведення мирних акцій відразу у дев'яти містах не може бути випадковістю. Очевидно, керівництво держави вирішило таким чином припинити зародження протестного руху в країні. Розгони демонстрацій, які було проведено без належної потреби і всупереч міжнародним стандартам, мали на меті відбити охоту людей від подальшої участі у протестах», - сказала Мазур.

Влада та міліціонери також порушували права журналістів, які висвітлювали протести. Понад 40 журналістів отримали поранення, у більшості випадків від рук міліціонерів.

Дзеркало тижня

анепошлибы 23.12.2013, 16:39
Пусть эта "амнистия" поучит Германию как демократично разгонять демонстрации...
Переглянути всі 1      Написати коментар
ОСТАННІ В РОЗДІЛІ
ФОТОРЕПОРТАЖІ
ВАЖЛИВО
ОБГОВОРЕННЯ
ПО ТЕМІ

ПОПУЛЯРНІ
ОСТАННІ ПУБЛІКАЦІЇ

E-mail редакції:
© 2007-2012, 4post.com.ua
Передрук матеріалів тільки за умови посилання на 4post.com.ua. Передрук, копіювання чи відтворення в будь-якому вигляді інформації, що містить посилання на агентство УНІАН, заборонено. медмагазин ortop.ua - ваш надежный помощник в заботе о здоровье. В нашем ассортименте представлена самая современная и эффективная медтехника. От товары для реабилитации до специализированных средств для пожилых людей. Имеется большой ассортимент ортопедическая обувь и ортопедические стельки высочайшего качества, а также иные ортопедические товары на все случаи жизни.