Новини  |  Публікації  |  Фото  |    |  
RSS  |  PDA Версія  |  Архiв  |  |  
4POST НОВИНИ Незалежне Iнтернет-видання

Кожен четвертий українець готовий взяти участь в акціях протесту

27 грудня 2013, 17:25

Написати коментар 0      Версія для друку 

Українці ставляться до Майдану радше позитивно, аніж негативно, а чверть населення готові взяти участь в акціях протесту.

Таку інформацію оприлюднив Фонд Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва з посиланням на своє дослідження, проведене соціологічною службою Центру Разумкова.

Загалом Євромайдани підтримують 50% населення, не підтримують – 42%, ще решта 7% не визначилися. 12% опитаних брали у них участь.

Вимоги протестувальників підтримують 45%, не підтримують 36% (решта не визначилася).

Найбільшу прихильність здобули такі з них:

- загальне підвищення рівня життя людей;

- порушення кримінальних справ на усіх, хто був задіяний у корупції;

- звільнення заарештованих учасників Майдану, припинення репресій;

- застосування персональних санкцій (заборона в’їзду та арешт банківських рахунків) з боку ЄС для представників української влади, відповідальних за побиття мирних громадян під час акцій протесту.

При цьому вимоги учасників акцій на підтримку дій уряду та президента підтримують лише 27.5% населення, а більшість (57%) ставлять до них несхвально.

Крім того, в «антирейтинг» можливих дій увійшли:

- застосування сили для розгону Євромайдану (76%);

- запровадження надзвичайного стану на території Києва (75%);

- запровадження надзвичайного стану на території всієї країни (85%);

- покарання організаторів і найбільш активних учасників Євромайдану (69%);

- силове звільнення будівель, які займають учасники протесту (70%).

Більшість українців (62%) вважають нинішню політичну ситуацію Українці напруженою, ще 30% - критичною, вибуховою. 32% вважають імовірним, що у їхніх містах та селах почнуться масові акції протесту, 27% готові особисто взяти участь у цих акціях.

Водночас 72% українців вважають, що потрібні переговори влади та опозиції, протилежну думку мають лише 14% опитаних.

До думки, що влада вдається до політичних репресій, схиляється 51% опитаних, іншу думку мають 28%. Приблизно половина населення вважає, що кримінальні справи використовують владою для боротьби з політичними опонентами. Водночас 23% населення вважають, що закон порушували саме учасники акцій протесту, а не правоохоронці.

Опитування проводилося з 20 по 24 грудня 2013 року. У ньому взяли участь 2010 респондентів віком від 18 років у всіх регіонах України, теоретична похибка вибірки складає 2,3%.

Українська правда

Переглянути всі 0      Написати коментар
ОСТАННІ В РОЗДІЛІ
ФОТОРЕПОРТАЖІ
ВАЖЛИВО
ОБГОВОРЕННЯ
ПО ТЕМІ

ПОПУЛЯРНІ
ОСТАННІ ПУБЛІКАЦІЇ

E-mail редакції:
© 2007-2012, 4post.com.ua
Передрук матеріалів тільки за умови посилання на 4post.com.ua. Передрук, копіювання чи відтворення в будь-якому вигляді інформації, що містить посилання на агентство УНІАН, заборонено. медмагазин ortop.ua - ваш надежный помощник в заботе о здоровье. В нашем ассортименте представлена самая современная и эффективная медтехника. От товары для реабилитации до специализированных средств для пожилых людей. Имеется большой ассортимент ортопедическая обувь и ортопедические стельки высочайшего качества, а также иные ортопедические товары на все случаи жизни.