Через Майдан охорону Януковича посилюють до абсурду


07 лютого 2014, 14:08 -

Управління державної охорони посилює охорону президента Віктора Януковича через акції протесту й навіть заборонить мати поруч із ним телефони, диктофони й відеокамери без спецдозволу.

Як пише "Комерсант-Україна", наказ УДО №35 про затвердження порядку відвідування місць постійного і тимчасового перебування президента був зареєстрований у Мін’юсті 30 січня й позначений грифом "для службового користування".

Документ, оприлюднений у системі "Ліга:Закон", набуде чинності через 10 днів із моменту реєстрації.

У ньому йдеться, що місця, де тимчасово або постійно перебуває президент, вважаються "режимними територіями", оснащуються технічними засобами контролю безпеки й зв'язку, а також "повинні відповідати протипожежним, санітарно-гігієнічним, екологічним і радіаційним вимогам".

В УДО пояснили, що це перша подібна інструкція. Вона була прийнята у зв'язку з "революційною" і "соціально нестабільною обстановкою в країні".

"Раніше ми користувалися нормами закону про державну охорону органів державної влади й посадових осіб, однак щоб спростити інструктаж співробітників, було вирішено підготувати окремий наказ", - розповіло газеті джерело в управлінні.

"Зараз охорона президента посилена. Це виражається, зокрема, у більш уважному огляді осіб, що допускаються до президента, особливо ретельному контролі документів, посиленій перевірці територій", - повідомив співрозмовник.

У документі говориться, що на режимну територію забороняється допуск осіб у стані алкогольного чи наркотичного сп'яніння, з тваринами, а також у вигляді, який "ображає людську гідність і суперечить суспільній моралі".

"Був випадок, коли на режимну територію намагався пройти чоловік із собакою. Ми повинні прогнозувати ситуацію. А раптом тварина когось вкусить або травмує? Йдеться про безпеку не тільки президента, але й інших осіб", - пояснив співрозмовник.

Згідно з наказом, у місця роботи й тимчасового перебування президента громадяни можуть входити з дозволу глави президентської адміністрації чи начальника служби безпеки президента.

До місць роботи глави держави забороняється приходити з мобільним телефон, приймально-передавальними, аудіо- и відеозаписувальними пристроями.

У місця тимчасового перебування президент, наприклад на автотрасах, забороняється проносити боєприпаси, зброю, радіаційні й легкозаймисті речовини, колючо-ріжучі предмети.

Громадянам забороняється мати при собі портфелі, сумки, аудіо- і відеозаписувальне обладнання, мобільні телефони. Крім того, заборонені "речовини, які можуть бути використані для вчинення диверсій і терактів", а також предмети, "які викликають підозру".

Перелік "підозрілих" предметів в УДО не уточнюють і говорять, що ступінь ризику співробітник охорони визначає самостійно.

"Наша людина, коли перебуває на службі, має вміти передбачити небезпеку, яка може критися в простих речах. Ви пам’ятаєте, як убили Степана Бандеру? Його отруїли несподіваним способом. Нам треба підозрювати все!", - сказав співрозмовник.

Робота журналістів у документі стоїть останнім пунктом: "Відвідування місць тимчасового перебування президента працівниками ЗМІ з фото-, аудіо- та відеотехнікою здійснюється за письмовим узгодженням із пред'явленням документів на постах охорони".

Директор Інституту медіа-права Тарас Шевченко прокоментував це так: "Журналістів як не пускали до президента, так і не будуть пускати. Не було такого, щоб журналіст міг вільно підійти до глави держави й задати йому питання".

"Цим документом УДО готує правову базу для посилення охорони президента й виправдання своїх жорстких дій із забезпечення цієї охорони. Зараз усі силові структури так діють", - додав він.

Колишній урядовий уповноважений у справах Європейського суду з прав людини Назар Кульчицький сказав, що розроблений УДО порядок порушує права людини.

Українська правда
©2002-2008, 4post
Передрук матеріалів тільки за умови посилання на 4post.com.ua.