Новини  |  Публікації  |  Фото  |    |  
RSS  |  PDA Версія  |  Архiв  |  |  
4POST НОВИНИ Незалежне Iнтернет-видання

Янукович підписав євроінтеграційний закон про вибори


20 грудня 2013, 15:10

Написати коментар 0      Версія для друку 

Президент України Віктор Янукович підписав євроінтеграційний закон про зміну виборчого законодавства, повідомляє президентська прес-служба.

Нагадаємо, що Верховна Рада перед Вільнюським самітом розглядала закони, необхідні для підписання Угоди про асоціацію з ЄС. Закон про вибори став останнім із цих документів, прийнятих до саміту.

Як повідомлялося, 21 листопада Верховна Рада України ухвалила один з євроінтеграційних законів - про внесення змін до законодавства щодо виборів народних депутатів. За закон у другому читанні і в цілому проголосували 365 народних депутатів.

Євроінтеграційний закон про внесення змін до виборчого законодавства, внесений народними депутатами фракції Партії регіонів, передбачає створення закордонного виборчого округу, зміну процедури формування окружних виборчих комісій, зменшення розміру грошової застави при реєстрації, введення обмеження на розмір виборчого фонду, а також посилення вимог до інформаційних агентств щодо висвітлення виборів.

Закон передбачає створення закордонного виборчого округу, який буде включати у себе всі закордонні виборчі дільниці. При цьому Центральну виборчу комісію пропонують наділити повноваженнями окружної комісії цього округу.

Як відомо, спочатку законом про вибори народних депутатів, який було прийнято перед парламентськими виборами 2012 року, передбачалося, що закордонні виборчі дільниці включають до складу одномандатних округів на території Києва, але Конституційний суд визнав це положення неконституційним. Опозиція розцінила це як намір влади зменшити кількість округів у Києві, оскільки кияни більше симпатизують опозиції.

Закон також передбачає, що у формуванні окружних комісій окрім парламентських партій можуть брати участь партії, які висунули своїх кандидатів у загальнодержавному окрузі, тобто за партійними списками.

На парламентських виборах 2012 року у формуванні окружкомів брали участь і непарламентські партії, що висунули кандидатів в одномандатних округах. Це призвело до того, що більшість членів окружкомів були представниками партій, які висунули по одному кандидату в будь-якому з 225-ти округів.

Окрім того, зменшується розмір грошової застави: для партії з 2 тисяч до 1 тисячі мінімальних розмірів заробітної платні, для кандидата в мажоритарному окрузі - з 12 до 10 мінімальних розмірів заробітної платні. Обмежити розмір виборчого фонду партії, кандидати у депутати від якої зареєстровані у загальнодержавному окрузі, та кандидатів у депутати в одномандатному окрузі (зміни до частини першої статті 48 закону).

Також вводять обмеження розміру виборчого фонду партій і кандидатів-мажоритарників, хоча на парламентських виборах 2012 року такого обмеження не було. Окрім того, скорочують тимчасові обмеження поширення інформації про результати опитувань громадської думки з 10 до 7 днів до дня голосування.

Закон передбачає унормування правил участі інформаційних агентств у виборчому процесі, порівнявши їх у статусі з засобами масової інформації.

Також передбачено введення так званої системи «гендерної орієнтації політичних партій», яка полягає у добровільному закріпленні політичними партіями у своїх статутах партійних квот для жінок.

Дзеркало тижня

Переглянути всі 0      Написати коментар
ОСТАННІ В РОЗДІЛІ
ФОТОРЕПОРТАЖІ
ВАЖЛИВО
ОБГОВОРЕННЯ
ПО ТЕМІ

ПОПУЛЯРНІ
ОСТАННІ ПУБЛІКАЦІЇ

E-mail редакції:
© 2007-2012, 4post.com.ua
Передрук матеріалів тільки за умови посилання на 4post.com.ua. Передрук, копіювання чи відтворення в будь-якому вигляді інформації, що містить посилання на агентство УНІАН, заборонено. медмагазин ortop.ua - ваш надежный помощник в заботе о здоровье. В нашем ассортименте представлена самая современная и эффективная медтехника. От товары для реабилитации до специализированных средств для пожилых людей. Имеется большой ассортимент ортопедическая обувь и ортопедические стельки высочайшего качества, а также иные ортопедические товары на все случаи жизни.