Депутат-регіонал Олег Царьов упевнений, що МЗС і СБУ задовольнили його запит про заборону в'їзду в Україну 36 осіб, серед яких і екс-президент Грузії Михайло Саакашвілі.
Він повідомив газеті "Комерсант-Україна", що 8 грудня подав відповідний запит на ім'я голови СБУ Олександра Якименка й міністра закордонних справ Леоніда Кожари.
"У моєму запиті 36 осіб. Я поки не отримав відповіді від СБУ, але, за моєю інформацією, усі вони оголошені персонами нон ґрата", - заявив Царьов газеті.
На думку регіонала, "дестабілізація ситуації в Україні, вулична активність і захоплення будівель носять спланований характер", а "організація подібних кампаній вимагає участі фахівців відповідного профілю".
"Викликають цілком резонні побоювання усе частіші візити закордонних політтехнологів і фахівців із протестної активності, чия діяльність перетворюється на загрозу національній безпеці", - написав Царьов у запиті, спрямованому до СБУ й МЗС.
До документа він додав список "осіб, які в рамках консультативної роботи опозиції" отримують можливість реалізувати "політичні інтереси інших країн".
Серед них опинилися науковий співробітник Центру трансатлантичних відносин при університеті Джонса Гопкінса Тарас Кузьо, відомий німецький політолог Андреас Умланд, а також Фінк Брайн, Василик Мирон, Олександр Рос (усі – США). Роса Царьов назвав "найкращим фахівцем у світі з організації революцій через соціальні мережі".
У списку персон нон ґрата значаться також колишній президент Грузії Михайло Саакашвілі та 29 громадян Грузії.
"Саакашвілі тут взагалі нема чого робити, нехай їде до Грузії й зустрічається з грузинським народом! Він приїхав сюди зі своєю командою, яка влаштовувала "революцію роз". Усі вони влаштувалися в Україні й були модераторами революції, яку намагалася організувати опозиція", - заявив Царьов газеті.
Інший фігурант списку – громадянин Сербії Марко Івкович – "із командою сербів організовував революцію проти Слободана Мілошевича", і подібний сценарій просували в Україні, вважає "регіонал".
Телефони прес-центру СБУ 23 грудня не відповідали, зазначає видання.
Однак, за даними Financial Times, один із фігурантів списку – підприємець Георгій Кіквадзе – у суботу не зміг перетнути держкордон України. "Напевно, зараз я небезпечний революціонер, який домагається відставки уряду", - заявив Кіквадзе.
Посол Грузії в Україні Георгій Закарашвілі повідомив "Комерсанту", що у країну вже не змогли в'їхати три людини, які фігурують у запиті Царьова.
"Я підтверджую факт із Георгієм Кіквадзе – він повернувся до Грузії. Було ще два такі випадки – не змогли в'їхати журналіст "Руставі-2" Давид Какуля і ще одна людина. Ми зараз працюємо з МЗС і намагаємося з'ясувати, наскільки відповідає дійсності список депутата Царьова, і наскільки люди, які є в цьому списку, відповідають пред'явленим критеріям", - повідомив Закарашвілі.
А член експертної ради парламентського комітету з питань євроінтеграції Андреас Умланд припустив, що заборона на в'їзд пов'язана з його критикою президента Віктора Януковича чи уряду – хоча він лише пише й редагує академічні статті.
Українська правда
E-mail редакції:
© 2007-2012, 4post.com.ua Передрук матеріалів тільки за умови посилання на 4post.com.ua. Передрук, копіювання чи відтворення в будь-якому вигляді інформації, що містить посилання на агентство УНІАН, заборонено. медмагазин ortop.ua - ваш надежный помощник в заботе о здоровье. В нашем ассортименте представлена самая современная и эффективная медтехника. От товары для реабилитации до специализированных средств для пожилых людей. Имеется большой ассортимент ортопедическая обувь и ортопедические стельки высочайшего качества, а также иные ортопедические товары на все случаи жизни. |