Новини  |  Публікації  |  Фото  |    |  
RSS  |  PDA Версія  |  Архiв  |  |  
4POST НОВИНИ Незалежне Iнтернет-видання

В опозиції кажуть, що єдиний кандидат - не гарантія легкої перемоги над Януковичем

31 грудня 2013, 15:15

Написати коментар 0      Версія для друку 

Перед стартом президентської кампанії опозиція повинна домагатися внесення змін до закону про вибори президента і ротації кадрового складу Центральної виборчої комісії (ЦВК).

Таку думку висловив народний депутат від фракції «Батьківщина» Микола Томенко.

За словами політика, всі суперечні моменти мають вирішувати за круглим столом між владою та опозицією за посередництва представників міжнародної громадськості.

«Абсолютно очевидно: щоб провести вибори на відносно демократичних засадах, потрібно публічно погодити необхідність внесення змін до закону про вибори президента України, ротації та оновлення ЦВК, яку зараз повністю перетворено на Центрвиборчком при президенті. Окрім того, опозиція повинна розуміти, що їй необхідно буде забезпечити професійний і незалежний відбір її представників у понад 30 000 окружних виборчих комісіях», - цитує Томенка його прес-служба.

Коментуючи перспективу висування опозицією єдиного кандидата перед першим туром, Томенко сказав: «Мені приємно, що після майже річної дискусії не тільки моя ідея, а ідея більшості суспільства і абсолютної більшості прихильників опозиційних партій, була почута лідерами опозиції, і вони почали погоджуватися з необхідністю висунення єдиного кандидата перед першим туром виборів президента».

«Одночасно, є проблеми, пов'язані з тим, що багато політиків вважають, що завдання висунути єдиного кандидата у президенти - це винятково повноваження самих кандидатів, які самостійно, у вузькому колі домовляться, що їм робити, і висунуть когось одного», - підкреслив депутат.

Томенко додав, що саме суспільство має запропонувати цю кандидатуру. «Єдиний кандидат у президенти від опозиції на момент його висунення повинен бути найпопулярнішим серед громадян, мати найбільшу довіру і впевнено перемогти Віктора Януковича на президентських виборах», - сказав політик.

Депутат також звернув увагу на необхідність публічних зобов'язань чинної влади не використовувати судові та інші владні інструменти для зняття з реєстрації кандидатів у президенти.

За його словами, незважаючи на певну ейфорію, яка панує серед опозиції про підвищення популярності опозиційних лідерів у період Євромайдану, варто зупинити нинішні «політико-фантастичні прогнози щодо того, що опозиційний кандидат зможе перемогти Януковича вже в першому турі».

«Тим більше, мене дивує, що такі прогнози дають люди, які добре знають, як працює влада на чолі з Януковичем, оскільки вони самі працювали або в його уряді, чи в уряді Миколи Азарова за президента Януковича. З електоральної і політичної точки зору нереально перемогти його в першому турі. Сьогодні треба готуватися до серйозної виборчої боротьби, яка триватиме два тури. І, можливо, за результатами у другому турі треба буде звертатися до українців, щоб вони вийшли на вулиці для того, щоб захистити результати свого волевиявлення», - вважає Томенко.

Політик зазначив, що висунення єдиного кандидата у президенти є необхідною, але недостатньою умовою для перемоги. «Опозиція сьогодні повинна розробити чіткий алгоритм своєї діяльності під час президентської кампанії для того, щоб бути впевненою, що, незважаючи на весь тиск влади, на адмінресурс, підкуп або вплив правоохоронних органів, результати президентських виборів буде пораховано згідно з голосуванням, а не сфальсифіковано», - підсумував опозиціонер.

Нагадаємо, громадська рада Майдану звернулася до опозиціонерів з вимогою визначитися до 10 січня з висуненням єдиного кандидата на виборах-2015.

Дзеркало тижня

Переглянути всі 0      Написати коментар
ОСТАННІ В РОЗДІЛІ
ФОТОРЕПОРТАЖІ
ВАЖЛИВО
ОБГОВОРЕННЯ
ПО ТЕМІ

ПОПУЛЯРНІ
ОСТАННІ ПУБЛІКАЦІЇ

E-mail редакції:
© 2007-2012, 4post.com.ua
Передрук матеріалів тільки за умови посилання на 4post.com.ua. Передрук, копіювання чи відтворення в будь-якому вигляді інформації, що містить посилання на агентство УНІАН, заборонено. медмагазин ortop.ua - ваш надежный помощник в заботе о здоровье. В нашем ассортименте представлена самая современная и эффективная медтехника. От товары для реабилитации до специализированных средств для пожилых людей. Имеется большой ассортимент ортопедическая обувь и ортопедические стельки высочайшего качества, а также иные ортопедические товары на все случаи жизни.