Арбузов розповів, коли Україна підпише асоціацію з ЄС


02 грудня 2013, 10:07 -

Україна і Європейський союз створять спільну робочу групу для відпрацювання угоди про асоціацію (СА) для підписання цього документа в майбутньому, а також для оцінки обсягів необхідної фінансової і технічної допомоги - заявив в ефірі телеканалу ICTV перший віце-прем'єр-міністр України Сергій Арбузов.

"Ми розраховували, у нас були свої ризики. Ці моменти ми доносили до представників ЄС, кожен раз, коли я бував у Європі, ми про це говорили. Ми знаходили порозуміння, але це не було зафіксовано на папері. І коли прийшов час підписувати (СА - ред.), виявилося так, що у нас немає всіх умов, щоб вони були десь зафіксовані. Зараз ми цю ситуацію виправимо, ми створимо робочу групу. Тому що кожен лідер з 28 країн ЄС підтвердив, що для нас двері в Європу відкриті. На сьогодні найбільш чутливе питання полягає в тому, що ми просто не встигли до 29 листопада", - пояснив Арбузов.

Перший віце-прем'єр зазначив, що Україна і ЄС мають намір розробити детальну дорожню карту подальшого співробітництва, в якій будуть зафіксовані взаємні зобов'язання, а також гарантії надання Україні технічної та фінансової допомоги для імплементації умов асоціації.

Оцінюючи обсяг необхідної фінансової допомоги з боку ЄС, Арбузов сказав, що ця цифра менша раніше озвучених 160 млрд дол. Він сказав, що згідно з розрахунками, проведеними кілька років тому, Україні потрібно близько 3-5 млрд дол, але економічна криза внесла свої корективи, і тепер потрібно більш детально проаналізувати і прорахувати суми необхідної фінансової допомоги з боку ЄС.

Вся ця робота, як сказав Арбузов, буде проведена в рамках спільної робочої групи Україна-ЄС.

РБК-Україна
©2002-2008, 4post
Передрук матеріалів тільки за умови посилання на 4post.com.ua.