Посол США: Буде розгін Майдану - будуть санкції05 лютого 2014, 17:03 -

Україна може отримати серйозну міжнародну підтримку, у разі продовження реального діалогу політичних гравців, у разі силових сценаріїв країну чекають санкції.

Про це заявив посол США Джеффрі Пайєт в ефірі "Громадського телебачення".

Він сказав також, що США вважають, що подальший розвиток ситуації найбільше залежить від президента Віктора Януковича.

"Це буде тягар на його плечах. І наслідки, добрі чи погані, будуть його відповідальність", - пояснив Пайєт.

Він сказав, що від Януковича чекають продовження позитивних кроків минулого тижня, щодо скасування "чорних законів" та відставки уряду.

Від Януковича чекають посилення діалогу, звільнення затриманих та широкого уряду, "який поверне країну на шлях політичного і економічного здоров'я".

"Я думаю, якщо він ухвалить правильне рішення у цих царинах, то він може отримати широку підтримку від міжнародної співдружності", - сказав Пайєт.

Американський посол розповів, що він дуже тісно співпрацює з послом ЄС Яном Томбінські, як і їхні керівники, стосовно ситуації в Україні.

"Я думаю, моя дружина поскаржилась вам, що я бачусь із нею рідше, ніж паном Томбінські. Ми дуже тісно координуємо свої дії", - сказав Пайєт.

Він також пояснив, що реакція США може здаватись швидшою, ніж з ЄС, оскільки Пайєт доповідає одному уряду, а Томбінські доводить синхронізувати позицію всіх членів ЄС.

Проте посол США заявив, що окрім ймовірної міжнародної підтримки, українську владу можуть чекати і санкції, у разі вчинення силових дій проти мітингувальників.

Пайєт пояснив, що фундаментом двосторонніх стосунків України і США є українська демократія.

"Якщо буде згорнуто українську демократію, постраждають наші двосторонні стосунки. Це автоматично", - сказав посол.

Він також нагадав, що США уже запровадили адресні санкції щодо людей, які мають стосунок до застосування сили на Майдані.

"Якщо би раптом стались якісь силові сценарії, як то запровадження надзвичайного стану, або намагання силою зачистити Майдан, то це би потягнуло до за собою дуже серйозні економічні та візові санкції з нашого боку", - попередив Пайєт.

Українська правда
©2002-2008, 4post
Передрук матеріалів тільки за умови посилання на 4post.com.ua.