Міжнародні партнери України мають змусити представників влади розслідувати напади силовиків на журналістів та медиків.
До такого висновку прийшли представники організації Human Rights Watch, які нарахували десятки постраждалих внаслідок таких дій.
"Human Rights Watch задокументувала 13 випадків, коли поліція била журналістів чи медпрацівників, стріляла в них гумовими кулями чи травмувала їх світло-шумовими гранатами", - йдеться у статті на сайті організації.
Також згадується складений Інститутом масової інформації список постраждалих представників медіа, у якому вже шість десятків імен (станом на 31 січня - вже 78). В Human Rights Watch вважають, що реальна кількість постраждалих є ще більшою.
"В одному випадку в Human Rights Watch зафіксували, як поліцейський збив молоду жінку-фотографа з ніг, вдарив її по голові, потім ще раз вдарив її ногою, а коли вона намагалася втекти - вистрілив по ній гумовою кулею з близької відстані", - розповіли в організації.
Правозахисники підкреслюють, що, хоча журналістів і медиків можна було чітко вирізнити у натовпі протестувальників, міліціонери не тільки не обмежували застосування до них сили, а подекуди навіть навмисне в них цілилися.
"Правоохоронні органи мають право та забов'язані припиняти напади на поліцейських і громадські будівлі. Але при цьому, вони повинні керуватися базовими стандартами дотримання прав людини", - підкреслює Human Rights Watch.
Українська правда
E-mail редакції:
© 2007-2012, 4post.com.ua Передрук матеріалів тільки за умови посилання на 4post.com.ua. Передрук, копіювання чи відтворення в будь-якому вигляді інформації, що містить посилання на агентство УНІАН, заборонено. медмагазин ortop.ua - ваш надежный помощник в заботе о здоровье. В нашем ассортименте представлена самая современная и эффективная медтехника. От товары для реабилитации до специализированных средств для пожилых людей. Имеется большой ассортимент ортопедическая обувь и ортопедические стельки высочайшего качества, а также иные ортопедические товары на все случаи жизни. |