Керрі розповів про подробиці зустрічі з Лавровим


31 березня 2014, 12:21 -

На переговорах у Парижі США й Росія підтвердили своє прагнення шукати дипломатичне розв'язання кризи в Україні.

Про це заявив держсекретар Джон Керрі, виступаючи пізно ввечері в посольстві США за підсумками переговорів, передає радіо "Свобода".

Держсекретар зазначив, що серед тих пропозицій, які висловили США - забезпечення прав національних меншин, урегулювання мовних проблем в Україні, залучення міжнародних спостерігачів, інклюзивна конституційна реформа, роззброєння всіх незаконних збройних формувань і провокаторів.

Керрі заявив, що ніяке рішення щодо України не може ухвалюватися без участі легітимного уряду України на чолі з Арсенієм Яценюком, з яким Керрі, за його словами, розмовляв раніше в неділю.

Держсекретар повідомив, що США консультуються з урядом України по кожному питанню при переговорах з Росією.

За словами Керрі, уряд України рухається вперед шляхом хворобливих, але потрібних реформ і міжнародне співтовариство буде підтримувати його на цьому шляху.

Держсекретар відзначив, що серед пропозицій по деескалації, які зробили США, відведення російських військ від кордонів з Україною.

За його словами, присутність цих військ створює атмосферу страху й залякування й не додає позитивного клімату, який настільки потрібний Україні в цей час.

Керрі заявив, що в ході відвертої бесіди з Лавровим він назвав дії Росії "незаконними" і підкреслив, що Росія перебуває, як він висловився, на "неправильному боці історії".
Проте, на думку Керрі, Лавров висловив бажання Росії підтримати Україну в її перехідному періоді.

Відповідаючи на запитання про можливість федералізації України, як це пропонує Росія, Керрі заявив, що самі українці повинні ухвалювати рішення щодо цього приводу. "Вирішувати це без українців було б неправильно", - відзначив він.

Українська правда
©2002-2008, 4post
Передрук матеріалів тільки за умови посилання на 4post.com.ua.