Новини  |  Публікації  |  Фото  |    |  
RSS  |  PDA Версія  |  Архiв  |  |  
4POST НОВИНИ Незалежне Iнтернет-видання

Відсутність в Україні єдиної бази даних про страхових шахраїв сприяє збільшенню таких випадків – СК «Омега»


21 травня 2010, 16:50Написати коментар 0
Версія для друку 

Відсутність загальної для всіх страхових компаній України бази даних, що містила б інформацію не тільки про клієнтів-шахраїв, але й про осіб, які допомагали шахраям - співробітників страхових компаній, правоохоронних органів, сприяє збільшенню випадків страхового шахрайства.

Як повідомив в інтерв'ю агентство «Інтерфакс-Україна» начальник управління виплат страхової компанії «Омега» (Київ) Анатолій Ясинський, значною підмогою в боротьбі з шахрайством стала б також централізована база з накопичувальною інформацією про застрахованих осіб і автомобілі, а також про страхові випадки, які з ними відбувалися.

«Це дозволить не тільки перевірити клієнта на предмет подвійного страхування, але і оперативно проаналізувати страхову історію клієнта, визначити його схильність до шахрайства і зібрати максимум необхідної інформації про попередні страхові події», - сказав він.

В той же час Ясинський підкреслює, що боротьба із страховим шахрайством значно ускладнюється ще і проблемами в законодавчій, правоохоронній і судовій системі країни.

«На жаль, сьогодні в Україні правоохоронні і судові органи найчастіше бачать в клієнтові «скривджену» людину, якій страхова компанія не хоче платити відшкодування. Часто вони не звертають увагу на те, що в більшості випадків відмова у виплаті страхового відшкодування базується або на порушенні клієнтом умов договору страхування, або на відвертому обмані клієнтом страхової компанії", - говорить він.

Експерт також висловив думку, що щодо покарання страхових шахраїв українське законодавство однозначно необхідно посилювати, оскільки кожен повинен розуміти: за страхове шахрайство, як і за будь-яке порушення закону, може бути строго покараний. Адже сьогодні максимум, що загрожує шахраєві, - це відмова у виплаті страхового відшкодування і, можливо, штраф, і лише у випадку, якщо страхова компанія повідомить про шахрая в правоохоронні органи і доведе його провину, що, як показує практика, зробити досить складно.

В той же час, відзначив Ясинський, усвідомлення безкарності сприяє появі все більшої кількості страхових шахраїв, а способи обману страховиків стають зухвалішими і масштабнішими. Це, у свою чергу, може стати для деяких компаній одним з чинників погіршення фінансової стабільності і можливості здійснювати страхові виплати чесним клієнтам.

«Тому хотілося б, щоб питання внесення змін в законодавство щодо покарань страхових шахраїв розглядалося на найвищому рівні законодавчої влади із залученням фахівців і професіоналів страхування», - сказав керівник управління виплат СК «Омега».

Ясинський також додав, що ще одним кроком для збільшення ефективності боротьби з шахрайством є надання страховикам офіційного права на збір інформації і проведення власного страхового розслідування, оскільки на сьогоднішній день як клієнт, так і будь-яке інша особа, має повне право відмовитися від спілкування із страховою компанією, надавати їй необхідну інформацію або документацію.

«Вельми часто відсутність такого права не тільки ускладнює процес розслідування, але не дає можливості покарати клієнта за шахрайство», - констатував він.

Крім того, на думку експерта, необхідно на законодавчому рівні встановити терміни надання відповідей на запит страховика з офіційних інстанцій (МВС, Генпрокуратура, суди), і, можливо, зобов'язати правоохоронні органи в найкоротші терміни надавати повноцінні відповіді на запити СК.

СК «Омега» створена в 1994 році. Компанія входить до 20-ки лідерів страхового ринку України, є членом Президії Ліги страхових організацій України, Моторного (транспортного) страхового бюро України, Національного клубу страхової виплати, Будівельного страхового пулу, Бюро страхових історій, бере участь в Проекті «Відкрите страхування» та є членом Хартії соціальної відповідальності і ділової репутації учасників страхового ринку.

Переглянути всі 0      Написати коментар
ПО ТЕМІ

ПОПУЛЯРНІ
В ПР почали інформподготовку до відмови Януковича від коаліційного уряду
ОСТАННІ НОВИНИ
У Мінагрополітики заявляють, що Присяжнюк щодо змін державного устрою не висловлювався - 18:35
У Парижі 16 лютого пройде Артмайдан - 17:45
Швеція випала з десятки найбільших інвесторів в Україну - 17:29
Міліція вночі шукала вибухівку на залізничних вокзалах Києва - 17:14
Hyundai можуть повернути ще в лютому - 16:59
В ПР кажуть, що Яценюк втратив свій шанс стати прем'єром - 16:28
УДАР запропонував свій проект змін до Конституції? - 16:13
Кернес виписав собі премію за роботу в січні - 15:57
Fitch знизило рейтинг "Укрзалізниці" - 15:41
ОСТАННI В РОЗДIЛI
За грудень – січень користувачів SINOPTIK.ua стало на дві третини більше
Денна аудиторія SINOPTIK.ua за два місяці збільшилась на дві третини. Сьогодні кожен сьомий український інтернет-користувач дізнається погоду на цьому ресурсі
14 лютого, 15:31 -
ФОТОРЕПОРТАЖІ
ОБГОВОРЕННЯ
ОСТАННІ ПУБЛІКАЦІЇ
В ПР почали інформподготовку до відмови Януковича від коаліційного уряду
Суд виправдав Попова та Сівковича

E-mail редакції:
© 2007-2012, 4post.com.ua
Передрук матеріалів тільки за умови посилання на 4post.com.ua. Передрук, копіювання чи відтворення в будь-якому вигляді інформації, що містить посилання на агентство УНІАН, заборонено. медмагазин ortop.ua - ваш надежный помощник в заботе о здоровье. В нашем ассортименте представлена самая современная и эффективная медтехника. От товары для реабилитации до специализированных средств для пожилых людей. Имеется большой ассортимент ортопедическая обувь и ортопедические стельки высочайшего качества, а также иные ортопедические товары на все случаи жизни.