Голова МЗС Польщі озвучив чотири сценарії для України


04 грудня 2013, 16:45 -

Україна через відсутність реформ і неефективну економіку опинилася на межі банкрутства, і їй потрібно зовнішнє джерело допомоги, заявив міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський.

«Я вважаю, що ситуація виглядає так: беручи до уваги, що Україна не проводить реформи, що її економіка неефективна і корумпована, держава опинилася на межі банкрутства, а отже потребує допомоги ззовні», - сказав Сікорський в інтерв'ю Польському радіо.

За оцінкою голови польської дипломатії, існує чотири сценарії.

Малореалістичним сценарієм Сікорський назвав той, при якому «ЄС натисне своїм бойкотом або якимись дуже жорсткими політичними заходами на Росію, щоб вона зняла свій торговельний бойкот з України» або «дістане звідкись мільярди євро, щоб швидко їй допомогти».

Більш імовірні сценарії, за словами Сікорського, - підписання Угоди про асоціацію між Києвом і ЄС та початок реформ, а також приєднання до Митного союзу з Росією. Міністр сказав, що українська влада схиляється до останнього рішення.

Сікорський вважає, що найкращим сценарієм була б угода всіх політичних сил для реалізації болючих реформ, які дозволять державі отримати закордонну допомогу і наблизять її до Європи.

Керівник польської дипломатії додав, що у четвер, 5 грудня, вирушить до Києва на зустріч міністрів ОБСЄ.

Дзеркало тижня
©2002-2008, 4post
Передрук матеріалів тільки за умови посилання на 4post.com.ua.