Новини  |  Публікації  |  Фото  |    |  
RSS  |  PDA Версія  |  Архiв  |  |  
4POST НОВИНИ Незалежне Iнтернет-видання

В Україна дорожчає бензин

05 лютого 2014, 14:30

Написати коментар 1      Версія для друку 

З кінця минулого тижня в середньому по Україні пальне на АЗС подорожчало на 10-20 копійок за літр.

Таким чином ринок відреагував на девальвацію гривні і проблеми з імпортом, пише "Комерсант-Україна".

За інформацією видання, середня вартість дизельного палива в крупнооптовому сегменті ринку за останній тиждень січня зросла на 210 гривень - до 10,4 тисяч гривень за тону.

Бензини Аі-92 та Аі -95 подорожчали на 100 гривень - до 12,4 тисяч гривень за тону і 12,6 тисяч гривень за тону відповідно.

"Найближчим часом ціни на пальне у регіонах досягнуть київських, а столичні підвищаться ще більше", - відзначає директор консалтингової компанії "А-95" Сергій Куюн.

Трейдери пояснюють зростання цін падінням курсу гривні: на міжбанку курс долара перевищив 8,7 гривень, а у імпортерів всі контракти укладені у валюті. У цьому зв'язку основні коригування зазнали прайс-листи імпортерів.

Так, першою підвищила ціни на всі види нафтопродуктів на 50 гривень за тонну компанія "Ромпетрол-Україна".

У той же час на ПАТ "Укртатнафта" і на Одеському НПЗ ціни на паливо не збільшували.
"Нафтопереробники закуповують нафту на місяць вперед і тому не підвищують ціни щодня, як імпортери", - пояснили в прес-службі ВАТ "Галичина". Але на долю вітчизняних нафтопродуктів припадає лише трохи більше 20% ринку.

Як розповів експерт Інституту енергетичних стратегій Юрій Корольчук, зростання цін обумовлене також збоями в постачаннях палива з Мозирського НПЗ і виниклим дефіцитом рухомого складу в Литві - у зв'язку із замерзанням балтійських портів вантажі стали відправляти залізницею.

"Але головна причина такого різкого подорожчання - залежність ринку від імпортних поставок", - говорить експерт консалтингової компанії Upeco Олександр Сіренко.
Раніше в Міністерстві енергетики та вугільної промисловості повідомляли, що в 2013 році переробка нафтової сировини скоротилася на 26,1%, до 3,4 млн тонн.

Українська правда

Петр 05.02.2014, 15:09
Пора уезжать из этой богом забытой страны
ОСТАННІ В РОЗДІЛІ
ФОТОРЕПОРТАЖІ
ВАЖЛИВО
ОБГОВОРЕННЯ
ПО ТЕМІ

ПОПУЛЯРНІ
ОСТАННІ ПУБЛІКАЦІЇ

E-mail редакції:
© 2007-2012, 4post.com.ua
Передрук матеріалів тільки за умови посилання на 4post.com.ua. Передрук, копіювання чи відтворення в будь-якому вигляді інформації, що містить посилання на агентство УНІАН, заборонено. медмагазин ortop.ua - ваш надежный помощник в заботе о здоровье. В нашем ассортименте представлена самая современная и эффективная медтехника. От товары для реабилитации до специализированных средств для пожилых людей. Имеется большой ассортимент ортопедическая обувь и ортопедические стельки высочайшего качества, а также иные ортопедические товары на все случаи жизни.